ΙΣΟΠΑΛΗ Η ΒΑΡΔΑ 2-2 ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ...

Ο ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΘΜΟ ΤΗΣ ΙΣΟΠΑΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ ...
      ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΓΙΑ ΠΑΝΩ
      ΑΠΟ 70 ΛΕΠΤΑ ...

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ...

Στο 7΄λεπτό από μπαλιά του Π. Πολίτη στον Κωνσταντινίδη, ο δεύτερος  σούταρε πάνω στην κίνηση  , αλλά απέκρουσε στη δεξιά του γωνία ο Πονηρός σε κόρνερ..

Στο 11΄λεπτό μπαλιά του Στάικου στον Σαλταπίδα στην πλάτη της άμυνας, όμως πρόλαβαν και έδιωξαν οι αμυντικοί.

Ένα λεπτό αργότερα πλασέ του Σαμαρά ύστερα από μπαλιά του Στάικου , η μπάλα αποκρούστηκε από  τους αμυντικούς και έφυγε κόρνερ.

Στ 20΄ λεπτό ,  σέντρα του Γ. Πολίτη στον Κωνσταντινίδη, αυτός σούταρε, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Σκεντεράι και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι.
      Το πέναλτι ανέλαβε ο Κωνσταντινίδης και έκανε το 0-1.

Στο 21΄λεπτό ο Κωνσταντινίδης είχε πλασέ το οποίο απέκρουσε δύσκολα ο Πονηρός και την τελευταία στιγμή έδιωξαν οι αμυντικοί πριν η μπάλα πάει στον Ανδριέλλο.

Στο 24΄λεπτό ο Ανδριόπουλος με πλασέ ύστερα από μπαλιά του Στάικου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κωνσταντινόπουλου για να γίνει το 1-1.

Στο 51΄λεπτό  πλασέ του Π. Πολίτη, έδιωξε δύσκολα ο Πονηρός.

Στο 55΄λεπτό  φάουλ του Σαμαρά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στο 61΄λεπτό δυνατό σουτ του Στάικου, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 66΄ είχαμε σπρώξιμο του Νικολόπουλου στον Σαλταπίδα και πέναλτι.
      Το πέναλτι εκτέλεσε ο Στάικος και έκανε το 2-1 υπέρ της Ερμιονίδας.

Στο 84΄, από σέντρα του Καζαντζή από δεξιά και πλασέ του Γκάτση μέσα από τη μικρή περιοχή, έγινε το τελικό 2-2.

Η Βάρδα, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες και αυτή, λόγω αποβολής του Ανδριέλλου στο 92΄με δεύτερη κίτρινη.

Ερμιονίδα: Πονηρός, Σκεντεράι, Σαμαράς, Παυλίδης (88΄Τζιέρης), Μπιμπισίδης, Κιοσσές, Στάικος, Μαρίνης, Ανδριόπουλος (74΄Τριμπόνιας), Μιαλάκης (28΄Μαζιώτης), Σαλταπίδας.

Βάρδα: Κωνσταντινόπουλος, Αγουρίδης, Παναγόπουλος (57΄Καζαντζής), Νικολόπουλος (69΄Καρούτης), Λουμπαρδέας, Γ. Πολίτης, Γκάτσης, Π. Πολίτης, Κωνσταντινίδης, Πολυχρόνης (86΄Αποστολόπουλος).