Drop Down Menus

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018

ΒΑΡΔΑ-ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 1-2

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες ...
      Στο πρώτο ο Πανηλειακός μετά το δώρο γκολ της ομάδας της Βάρδας και γενικά με την αγωνιστική εικόνα του Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ έδειχνε να πατά πιο καλά στο γήπεδο κλείνοντας το ημίχρονο με 0-2 ...
      Στην επανάληψη η ομάδα της Βάρδας μετά το γκολ που πέτυχε ανέβασε στροφές,έχοντας μια φλύαρη υπεροχή αλλά έχοντας δύο καλές στιγμές προς το τέλος του αγώνα θα μπορούσε να έπαιρνε την ισοπαλία ...

Ο αγώνας :
      4′ Γκοοοολλλ
      για τον Πανηλειακό με αυτογκόλ απο τον Καρούτη σε προσπάθεια να απομακρύνει έπιασε κεφαλιά που έστειλε τη μπάλα πάνω από τον Καπούταγλη και στα δίχτυα της ομάδας του μετά από σέντρα του Λεβέντη ..
      8' Ο Σωτηρόπουλος έκανε σουτ από πλάγια,έφυγε άουτ
      18' Ο Ντάνκουα έκανε  πλασέ που έδιωξε ο Καπούταγλης και στην εξέλιξη της φάσης σουτ του Κρεββατά από το ύψος της περιοχής έδιωξαν οι αμυντικοί της Βάρδας
      23′ Γκοοολλλ ο Πανηλειακός με τον Ντάνκουα με πλασέ μετά από ωραίο γύρισμα του Μπουρλάκη(0-2)
      49' ο Κρεββατάς με κεφαλιά σκόραρε αλλά το γκολ σωστά δεν μέτρησε γιατί υπήρχε οφσάιντ
      50′ Γκοοολλλ ο Π.Α.Ο ΒΑΡΔΑΣ με εκτέλεση πέναλντι του Κωνσταντινίδη ...
      Το πέναλτι σωστό γιατί υπήρχε καθαρά  τράβηγμα  σε  Λιόση..
      84' χτύπημα φάουλ του Χούσα από πλάγια θέση έδιωξε σωτήρια ο Καπετανάκης με μεγάλη επέμβαση
      90' μεγαλη ευκαιρία για την Βάρδα μετά απο σουτ του Ντόμα μέσα από την περιοχή η μπάλα κοντραρίστηκε από αμυντικούς κι απομακρύνθηκε
      90+3'σε αντεπίθεση του Πανηλειακού βγήκε μόνος προ του γκολκήπερ ο Γκοτσούλιας αλλά ο Καπούταγλης πέφτοντας ηρωικά στα πόδια γλίτωσε τον κίνδυνο
      Τελικό σκορ το 1-2

Π.Α.Ο Βάρδας: Καπούταγλης, Λιόσης, Καρούτης (38' Χούσα), Νικολόπουλος, Δημητρίου, Ανδριέλος (63' Σιδέρης), Γ. Πολίτης (82' Ράλλης), Ντόμας, Μελετίδης (70' Καλογερόπουλος), Κωνσταντινίδης, Π. Πολίτης

Πανηλειακός: Καπετανάκης, Νιφορόπουλος, Λεβέντης, Μπουρνέλης, Σούλης, Νικολόπουλος, Ντάνκουα (90' Χατζηστάμου), Γκοτσούλιας, Κρεββατάς (90+4' Δαβουρλής), Μπουρλάκης (86' Κολόκας), Σωτηρόπουλος (65' Σέχου)